czwartek, 13 września 2012
Dzisiaj przedstawiam wam tutorial na bardzo efektowną bransoletę. Projekt bransoletki Ewa Żukowska - tu możecie zobaczyć oryginał w jej wykonaniu - http://ewitkazu.blogspot.com/2012/03/gasienica_08.htmlTutek świeżutki skończyłam go dosłownie kilka minut temu :)

Zapraszam :

Do wykonania bransoletki potrzebujesz :
-  rzemień o średnicy 1,5 cm w dowolnie wybranym przez siebie kolorze (około 40 cm)
zapięcie typu karabińczyk 
szpilki haczyki o długości 50 mm  30 szt na bransoletę o dł ok 15 cm przy użyciu koralików o średnicy 0,5 cm - mając dłuższe szpilki możesz zdecydować jak gruba będzie bransoletka
kółka 5 mm 10 sztuk
zakończenia końcówki rzemienia o śr 2 mm
- dowolnie wybrane przez Ciebie koraliki o średnicy 5 - 6 mm ja wykorzystałam tu kulki stopery ;)Krok 1.  Przygotuj około 20 cm rzemienia w dwóch kawałkach. Pod koniec będzie trzeba je przyciąć, ale dłuższe kawałki ułatwią montaż ;) 


Krok 2. Na dwóch końcach (po jednej stronie każdego ze sznurków) zamontuj zakończenia używając do tego płaskich szczypiec.  Montaż tylko z jednej strony zapobiegnie zsuwaniu się elementów a brak montażu z drugiej strony ułatwi ich zakładanie :)Krok 3. Załóż haczyk na jeden z rzemieni i nawlecz na niego trzy koraliki. Krok 4. Utnij szpilkę około centymetr za ostatnim koralikiem. 


Krok 5. Zagnij okrągłymi szpilkami oczko z drugiej strony i nawlecz go na drugi rzemień. Wskazówka : zaginaj oczka w tym samym kierunku co oczko pierwsze, dzięki temu bransoletka wyjdzie równa. 


Krok 6. Przygotuj sobie 30 takich elementów z koralikami a potem na raz nawlecz je na rzemienie. Krok 7.  Przytnij sznurki zostawiając kuleczkom trochę luzu i zamontuj na końcach zakończenia. 


Krok 8. Na zakończeniach oczka i dołącz do nich jeszcze po trzy oczka tworząc łańcuszek. 


Krok 9. Na środkowym oczku zamontuj karabinek.


Tak wygląda zapięcie bransoletki, jeśli chcesz mieć dodatkowe przedłużenie możesz na drugim końcu zamontować do środkowego oczka kilka dodatkowych tworzących przedłużkę. 


A oto efekt końcowy :) jak wam się podoba ??? 

1 komentarz:

  1. Super pomysł ;) zapraszam do polubienia i zakupów mojej biżuerii http://www.facebook.com/tiptopart1 ;)

    OdpowiedzUsuń

Szukało inspiracji

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Dołącz do nas !